Traka

Traka

Anahtarlar, işletmelerdeki yüksek hassasiyete sahip alanlara, tehlikeli bölgelere, ofislere ve makinelere erişimi sağlayan en önemli varlıklardandır. Şirketinizin kilit kullanımını kontrol edebildiğiniz, yönetebildiğiniz ve denetleyebildiğiniz zaman, değerli varlıklarınız her zamankinden daha güvenlidir.

ASSA ABLOY Traka anahtar yönetim sistemleri ile hangi anahtarın kim tarafından alınabileceğini ve kimin ne zaman aldığını kontrol altına alabilirsiniz. İhtiyaca yönelik olarak farklı büyüklüklerde ve özelliklerde tasarlanabilen Traka anahtar yönetim sistemi tüm anahtar yönetim ihtiyaçlarınızı karşılayacak esneklikte ve çeşitliliktedir.

Yalnızca yetkili kişilerin anahtar dolabına ve yalnızca o zaman belirlenmiş anahtarlara erişmesine izin verildiğinden, anahtarlar hep kayıt altındadır. Traka anahtar sistemleri, bir anahtar kullanıldığında kimin tarafından kullanıldığını otomatik olarak kaydeder. Traka sistemleri ayrıca, yazılım raporlama işlevi ile hızlı görüntüleme için uygun olan tüm önemli işlemleriniz için kullanımı kolay, etkili, tamamen denetlenmiş bir geçmişi de korur. Anahtarlarınızı binalar, tesisler, donanımlar ve araçlar dahil olmak üzere fiziksel varlıklara sabitleyebilir ve anahtarların kaybolmasını, yanlış yerleştirilmesini veya yanlış ellere geçmesini önleyebilirsiniz.

Neden anahtar yönetim sistemleri?

  • Yalnızca yetkili kullanıcıların belirli anahtarlara erişimini sağlayın
  • Tam olarak hangi anahtarı kimin aldığına ve ne zaman çıkarıldığına veya iade edildiğine dair denetim izi
  • Personeli aldıkları anahtarlardan sorumlu tutun
  • Anahtarların döndüğünden emin olun
  • Yanlış yerleştirilmiş, kaybolan veya çalınan anahtarlardan dolayı ortaya çıkan anahtar ve kilit maliyetlerinden tasarruf edin
  • Hassas anahtarların yanlış ellere geçmemesini sağlayarak güvenlik ve güvenlik süreçlerini iyileştirin
  • Operasyonel verimliliği arttırın

Traka anahtar yönetim sistemi boyutlarına göre 4 çeşide ayrılmaktadır:

1. L-Touch Serisi: Özellikle yüksek anahtar devir hızı olan daha büyük kuruluşlar için tasarlanmıştır. Bu yenilikçi anahtar kabini ile 180’e kadar anahtar (çift yoğunlukta,360) yerleştirin.

2. S- Touch Serisi:
Bu anahtar kabini ile 60 anahtara (çift yoğunlukta, 120) yer verin.

3. M-Touch Serisi:
M-Touch anahtar kabini daha küçük uygulamalar için idealdir. Bir tesiste en çok ihtiyaç duyulan yerlere anahtarlar yerleştiren bu yenilikçi anahtar kabine sistemi ile 20 anahtarı (çift yoğunlukta,40) koruma altına alabilirsiniz.

4. V-Touch Serisi
Traka’nın V-Touch anahtar yönetim sistemi, çekirdek Touch sistemlerinin tüm geleneksel faydalarını temiz bir kompakt tasarımla ortaya koyuyor. V-Touch Serisi ile 5 anahtarı kontrol edebilirsiniz.