Incedo – Pazar trendlerinin ilerisinde

Erişim kontrolündeki trendler

Erişim kontrolünde atılacak bir sonraki mantıklı adım; daha akıllı, daha yeşil, internet bağlantılı, entegre ekosistemler.

Hızlı küresel kentleşme ve teknolojik değişimler herkesin günlük güvenlik ve erişim yönetimi rutinlerini etkiliyor. İnsanlar her yerde bağlantı ve rahatlık istiyor: Modern yaşam, herkes için hızlı ve kolay olan bir dizi kesintisiz deneyimden oluşmalı.

Erişim teknolojileri (hem donanım hem de yazılım açısından) bunu karşılamaya hazır olmalı.

Akıllı Binalar

Akıllı teknolojiler yalnızca geleceğe yönelik değil, aynı zamanda bugüne de yöneliktir. PwC10’e göre akıllı binalar halihazırda kiralarda %8, mülk değerinde ise %24 üstünlüğe sahip. Her bir akıllı kapı, akıllı bir binadaki (ya da akıllı bir hastanedeki) bir düğümü oluşturuyor. Sorumlu erişim kontrolü de dahil olmak üzere daha etkili bina yönetimi, alanın daha iyi kullanılabilmesini sağlıyor.

Yöneticiler ve kullanıcılar, akıllı binaların avantajlarını gerçekte ne kadar deneyimliyor? Cevap, şu anda ayrı olan işlevleri arasında ne kadar entegrasyon kurulabildiğine göre değişiyor.

Sürdürülebilir Binalar

Sürdürülebilir binalar hem ekonomik hem etik olarak mantıklı. Bir enerji yönetimi stratejistine göre, “Birleşik Krallık’taki, enerji tüketiminin %14’ünden ticari binalar sorumlu ve bu enerjinin %30 ila %50’si rutin olarak boşa harcanıyor.” Enerji verimliliği, tüketicilerin dünyadaki en yüksek enerji ücretlerini ödediği Avrupa’da daha da önemli hale geliyor.

Akıllı şehirler, her açıdan sürdürülebilir çözümler gerektiyor. Aynı zamanda daha güçlü bir güvenliğe ve veri bazlı karar verme süreçlerine de ihtiyaçları var. O halde Harvard Business Review’ın da dediği gibi, “bir zamanlar tedarik listesinin en alt sıralarında yer alan enerjinin iş başarısın en önemli faktörlerinden biri haline gelmesi,” şaşırtıcı değil.

Veri analizi

Güvenlik alanında açılan en son alan ise yazılım. IHS Markit Technology’nin son Erişim Kontrol Yazılımları Raporu’na göre “erişim kontrol yazılımları, gelişmiş analizler ve büyük veri işleme alanında yapılacak inovasyonların temelini oluşturacak.” Veri ve bu veriyi işleme becerisi olmadan ne akıllı bina ne de sürdürülebilirliği veya verimliliği doğru ve gerçek zamanlı olarak ölçmenin bir yolu olabilir.

Platform

Güvenlik de dahil olmak üzere pek çok sektörde geleceğe yönelik çözümler, teknolojilerden, cihazlardan, hatta sistemlerden daha büyük düşünmeli. McKinsey anketlerinden birinde iş liderlerinin %76’sı, mevcut iş modellerinin değişmesini sağlayacak ana unsurun “ekosistemler” olduğunu ifade ediyor.

Devrim niteliğindeki Incedo ekosistemimiz sayesinde kuruluşlar tüm güvenlik, erişim ve bina yönetimi teknolojilerini tek bir yerden yönetebilecek. Incedo, verilerden yola çıkarak daha iyi ve daha hızlı iş kararları vermenizi sağlayacak esnekliği sunar.