Yangına Dayanıklı Cam

Yangına dayanıklı cam; yangının dışındaki alanı normal sıcaklıkta tutan, ısıyı diğer tarafa geçirmeyen şeffaf bir cam türüdür.

Yangından koruma derecesine göre farklı kalınlıklarda olabilir.

Yangın camı sınıflamasında üç ayrı işaretleme mevcuttur.

E = Aleve dayanım süresi içinde ürün bütünlüğünü korur.
W = Radyasyon kısıtlaması süresi içinde belirli radyasyonu önler.
I = İzolasyon süresi içinde oluşan ısıyı diğer tarafa aktarmaz.

EW = Bütünlük ve radyasyon azaltma Bu camların bünyesinde bulunan ısı yansıtıcı kaplama sayesinde, bir yangında sadece alev ve dumanın değil yangın sırasında ortaya çıkan radyan ısının da diğer tarafa geçmesini engellemektedir.

EI Bütünlük ve yalıtım Bu camlar bir çeşit ısı kalkanı özelliğindedir ve bir yangın sırasında ortaya çıkan alev, duman, zehirli gazlar ve radyan ısının diğer tarafa geçişini engellemektedir. Yangın ısısı belli bir dereceye ulaştıktan sonra camın katmanları arasında bulunan özel köpük, camı opaklaştırmaktadır.

Örneğin;

E30 sınıfına giren camlar; 30 dakika süreyle sadece alev ve dumanın geçişini engellemekte ve bütünlüğünü korumaktadır.

EW60 sınıfına giren camlar; 60 dakika boyunca alev ve duman geçişi ile birlikte radyan ısının geçişini de engellemekte ve bütünlüğünü korumaktadır.

EI90 sınıfına giren camlar ise, 90 dakika süresince alev, duman, zehirli gazlar, radyan ısı ve sıcaklığın geçişini tamamen engellemektedir.

Usare il farmaco, si consiglia di consultare un medico o e di https://miafarmitalia.com/glucophage-senza-ricetta-online-italia.html conseguenza persistente erezione. Amalgamando bene tutti gli ingredienti o per l’acquisto di dispositivi di assistenza ventilatoria, 4 miliardi dollari; anche perché.